Як підготувати квартиру до зими: вікна - Домком Кривий Ріг
19524
post-template-default,single,single-post,postid-19524,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-16.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Як підготувати квартиру до зими: вікна

Як підготувати квартиру до зими: вікна

“ДомКом” готує внутрішньобудинкові мережі та конструктивні елементи будинків до зими, але не менш важливо підготуватись і мешканцям. Ми розпочинаємо цикл порад, як зробити вашу квартиру теплішою, щоб не мерзнути взимку. І почнемо, на нашу думку, з найголовнішого – з вікон.

Як стверджують експерти з енергоефективності, саме через вікна і двері відбуваються найбільші втрати тепла. Найкращий варіант підготовки квартири до зими – це заміна старих вікон на якісні склопакети, які дозволяють підвищити температуру в приміщенні на декілька градусів. Але це варіант досить недешевий. Тому розглянемо поради щодо утеплення.

Металопластикові вікна

Так, вони також потребують підготовки. Далеко не всі знають, що їхні склопакети мають декілька режимів роботи, один з яких – зимовий режим. Завдяки правильним налаштуванням вікна закриваються більш щільно, отже пропускають набагато менше тепла назовні. Для цього можна викликати спеціалізованого майстра з будь-якої фірми по встановленню вікон. Але пам’ятайте, що чим ближче до зими, тим більше попит на таких майстрів. Краще зробити все завчасно.

Фурнітуру варто змастити спеціальним мастилом. Гумові ущільнювачі, якщо вони вже старі, можна замінити на нові, або ж змастити рідким силіконом (силіконовим маслом, гліцерином). Він продається в будівельних магазинах, автомобільних та комп’ютерних магазинах.

Зверніть увагу, чи закрита монтажна піна навколо вікна. З часом вона руйнується під впливом зовнішніх факторів, тому важливо ізолювати її. Звісно, все робити варто завчасно, поки дозволяє погода та температурний режим.

Дерев’яні вікна

Підготувати їх до зими дещо складніше, але вони можуть бути за властивостями не гірше металопластикових, якщо все правильно зробити. Як і у випадку із склопакетами, в порядку має бути фурнітура – гачки, шпінгалети, завіси. Слідкуємо, щоби вікно фізично було можливо щільно закрити. 

Тріснуте скло треба замінити. Але зараз, коли на ринку величезний дефіцит скла через наслідки війни, а безліч людей втратили доходи з тієї ж причини, такої можливості може не бути. В такому випадку тріщину можна промастити лаком, після чого заклеїти скотчем. Не найкращий варіант, але краще, ніж втрачати тепло через тріщину.  

Зверніть увагу також на штапики, щоб вони були цілими і міцно зафіксованими, бажано посадженими на силікон. В крайньому випадку можна промастити силіконом щілину між штапиком та склом.

Дерев’яні вікна можна утеплити. Для цього в спеціалізованих магазинах продаються спеціальні набори – різноманітні прокладки на клейовій основі. Для цього ви маєте заміряти периметр вікна та стулок і купити необхідну довжину та наклеїти на вікна. Перевага такого способу в тому, що так ви матимете змогу відкривати вікно, на відміну від наступного способу.

Якщо прокладок на клейовій основі немає в продажу, або немає можливості купити, залишається ще старий, як світ, спосіб заклеювання шпарин. Для початку щілини та шпаринки заповнюються паралоном чи ватою, після чого заклеюються самоклеючим папером, що продається, наприклад, в будівельних магазинах, або звичайним папером, змоченим мильною водою. Відкривати вікно після цього у вас не буде можливості аж до зняття таких паперових стрічок, а навесні буде додаткова морока із зняттям утеплення та мийкою вікна. Та все ж в умовах, коли іншого варіанту немає, це набагато краще, ніж втрачати дорогоцінне тепло. 

Існує також послуга реставрації дерев’яних вікон. Це найбільш дороговартісний спосіб, потребує також і немало часу, але він досить ефективний. В такому випадку вам треба лише звернутись до вузькоспеціалізованих фахівців та оплатити їхню роботу. 

Експлуатація вікна взимку

Штори мають бути з щільного цупкого матеріалу, але не закривати при цьому батарею. Непогану додаткову теплоізоляцію дають жалюзі. Спеціалісти радять обов’язково провітрювати приміщення, адже це дуже важливо для здоров’я людей. Тим не менш, краще провітрювати, повністю відкривши вікна на короткий проміжок часу, ніж відкривати вікно “на провітрювання” на довгий час. Це недоцільно з точки зору енергоефективності.

Також просимо вас не забувати про світломаскування аж до самої Перемоги. Це порада не про енергоефективність, але без безпеки зараз нікуди. Пам’ятайте, що так ви турбуєтесь не лише про себе, але і про весь будинок.

Сподіваємось, ці поради стануть вам в нагоді, і взимку вам буде тепло.

Керуюча компанія “ДомКом” в Кривому Розі