Житлово-комунальні платежі під час війни - чому треба продовжувати платити - Домком Кривий Ріг
19564
post-template-default,single,single-post,postid-19564,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-16.4,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.7,vc_responsive

Житлово-комунальні платежі під час війни – чому треба продовжувати платити

Житлово-комунальні платежі під час війни – чому треба продовжувати платити

Сьогодні часто звучать запитання від мешканців щодо платежів: “чи треба продовжувати платити за обслуговування будинку, якщо я – ВПО”, “чи треба платити, якщо я виїхав з міста” та інші. Ми спробуємо відповісти на ці та інші запитання.

Чому не варто накопичувати борги за обслуговування?

В першу чергу оплата послуги впливає на можливість ліквідовувати аварії та оперативно реагувати на щоденні виклики. Наприклад, в будинку всі мешканці вчасно сплачують за послугу управління, на будинку накопичується певний фонд, призначений для ремонтів. Якщо в такому будинку виникає поломка на інженерних мережах, на мережах електропостачання, або сталася аварійна ситуація, то керуюча компанія має змогу використати цей накопичений фонд на ремонт одразу. Не доводиться чекати, доки необхідна сума збереться. Якщо ж на будинку є борг, то при необхідності відремонтувати якусь ділянку інженерних мереж, чи конструктивних елементів, може виникнути ситуація, коли ремонт провести неможливо відразу – доводиться чекати.

Я виїхав з міста, чому я маю платити?

На обслуговування багатоквартирного будинку неможливо “поставити лічильник”, поставити обслуговування на паузу, і воно здійснюється незалежно від того, чи проживаєте ви в квартирі. Наприклад, і до війни дуже розповсюджена була ситуація, коли людина володіє квартирою в багатоквартирному будинку, але проживає в іншому місці. При цьому двірник регулярно прибирає двір, місця загального користування, слюсарі та електрики виконують технічні огляди інженерних та електромереж, спеціалісти перевіряють димовентиляційні канали, а аварійна служба цілодобово реагує на аварійні виклики на внутрішньобудинкових спільних, а отже і ваших мережах. І цей процес відбувається незалежно від того, чи проживаєте ви у вашій квартирі, чи вимушені були поїхати. Спеціалісти залишаються на місцях і продовжують турбуватись про ваш будинок.

Я – ВПО, чи треба платити за послугу управління?

Нарахування за надані послуги управління здійснюються на особовий рахунок власника квартири. На сьогоднішній день законодавство не передбачає знижок чи звільнення від необхідності за сплату комунальних послуг для людей, що мають статус ВПО. Натомість, існує механізм надання компенсації за оплату комунальних послуг тим людям, хто прихистили вимушеного переселенця.

Якщо ви приїхали в Кривий Ріг тимчасово через війну і орендуєте квартиру, то питання оплати комунальних послуг необхідно проговорити з орендодавцем. Адже саме власник квартири і орендар визначають умови оренди, все залежить від того, як це питання прописано у вашому договорі оренди. 

Вчасна оплата мінімізує аварійність

Якщо в будинку мешканці сумлінно сплачують за послугу управління вчасно і повністю, це дозволяє накопичувати на будинку запас коштів для оновлення інженерних мереж та конструктивних елементів. В результаті в будинку проводяться поточні ремонти – це оновлення покрівель, труб, електрики, конструктивних елементів. В таких будинках набагато рідше стаються аварії, а мешканці цих будинків відповідно менше страждають від дискомфорту, який ці аварії викликають.

Нагадаємо, для того щоб укласти договір про реструктуризацію ви можете звернутися до керуючої компанії “ДомКом” безпосередньо, завітавши в офіс. Деталі можна дізнатись за номером +380676362768.